7. Vysočina arena

Vysočina Arena, ve které se každoročně koná řada mezinárodních závodů v běhu na lyžích, biatlonu a cyklistice leží na západním okraji Nového Města na Moravě. Tradici lyžování a výroby lyží na Novoměstsku nově připomíná největší lyže v ČR, která měří 744 cm a váží 98,5 kg.

Vysočina Arena hostila mistrovství světa v biatlonu, které se tu uskutečnilo v roce 2013. Je i centrem pořádání světových pohárů v běžeckém lyžování a závodů světového poháru horských kol v cross country. Další aktivitou ve Vysočina Areně v městském lese Ochoza je specializovaná síť tras pro oblast aktivního cestovního ruchu (horská kola, nordic walking a track running). Tyto trasy se vyznačují jednosměrným provozem (single tracks).

Vysočina Arena je volně přístupná (mimo konání tréninků a závodů) pro všechny milovníky aktivního prožití volných chvil na kole, běžkách, kolečkových bruslích či v běžeckých teniskách.

Milovníci cross country se mohou projet lesem Ochoza, okruh je dlouhý 4,7 km s převýšením 260 m a najdete zde několik překážek pro cross country.

Nedaleko od Vysočina Areny směrem na Nové Město na Moravě se nachází Harusův kopec v nadmořské výšce 741 m n. m.. Na Harusově kopci je vybudován kvalitní snowpark. Délka sjezdovky je 550 m s převýšením cca 110 m. Přepravu lyžařů zajišťuje dvousedačková lanovka a menší dětský lanový vlek v délce 30m. Svah je strojově upravován, zasněžován technickým sněhem. Večerní lyžování je samozřejmostí. V provozu je půjčovna lyží, občerstvení bufetovým způsobem a parkoviště přímo u sjezdovky.

Co říká vlk

Zjisti na kterém místě v závodě mistrovství světa v biatlonu v roce 2013 se umístila smíšená štafeta České republiky.

Tak jsi to zvládl, gratuluju! Teď ještě nezapomeň odeslat poslední soutěžní otázku a třeba ti přijde z cesty za posledním vlkem domů krásný suvenýr.

Užitečné odkazy

Novinky ze sportovní klubu a areálu Zlatá lyže
Popis závodních tras v areálu. Nyní bývají otevřeny i pro veřejnost, vyzkoušejte trasy, na kterým se jezdí světové závody
VIDEO Zákulisí závodů Zlatá lyže
Další tradiční recepty horácké kuchyně